Hodiny

Hodiny 2019-03-07T15:59:52+00:00

Balet

Naša baletná príprava sa venuje deťom od 4 rokov, ktorým sa vštepujú hodnoty baletného umenia. Zameriavame sa na komplexný pohybový a klasický tanečný rozvoj dieťaťa s individuálnym prístupom ku každému jednotlivcovi, s maximálnou podporou individuálneho tanečného prejavu.

Sila a pôvab klasického tanca je základom všetkých divadelných foriem tanca. Tento systém pohybov vedie telo byť disciplinovaným, aktívnym, a krásnym a súčasne sa prejavuje v predstavivosti, zdravom sebavedomí – sebadôverou, v pozitívnom a optimistickom prístupe k životu.

dedinskystudiodance2@gmail.com / Tel : 0948 310 001

Spoločenské tance

Spoločenské tance tvoria latinskoamerické a štandardné tance. Sú určené začiatočníkom, ktorí majú záujem ovládať jednotlivé tance, pokročilejším, ktorí si chcú príležitostne zopakovať a utvrdiť to, čo už vedia a samozrejme tým, ktorí radi skúšajú niečo nové.

Štandardné tance majú v porovnaní s latinou pevne stanovené pravidlá, musia sa tu presne dodržiavať jednotlivé kroky. Ak chcete v spoločnosti a na parkete pôsobiť ako gentlemani a dámy, radi vás privítame na našich hodinách.

Spoločenské tance sú výborné pre udržanie zdravia, oddych a zábavu

dedinskystudiodance2@gmail.com / Tel : 0948 310 001

SOM

Nikdy ste nepočuli o športovej metóde SOM®? Tak práve teraz máte možnosť sa dozvedieť viac. SOMko (ako ho zvykneme familiárne nazývať my) sa cvičí pod dohľadom vyškoleného trénera a za posledné roky sa stalo naozaj obľúbeným skupinovým cvičením.

Filozofia SOM®: Sval – Obnova – Myseľ

Každá metóda cvičenia má svoje know-how, svoju filozofiu, podstatu, z ktorej vychádza. Výnimkou nie je ani SOM® metóda, ktorá sa rokmi vyvíjala do podoby, akú má dnes. Ide o športovú metódu, ktorá v sebe skrýva veľa možností a nezaoberá sa len cvičením ako takým, ale snaží sa ponúknuť klientovi aj čosi viac – sebapoznávanie.

Už samotný názov metódy prezrádza o čom skutočne je. V prvom rade je zameraná na každého klienta osobitne – pomocou metódy dokážem objaviť, kým naozaj SOM.

Cítiť svoje telo

Na každej hodine sa klient učí cítiť a vnímať svoje telo – často je to zdĺhavý proces. Tréner sa snaží postupne klienta priviesť k tomu, aby svoje telo skutočne cítil. Prevedenie cvikov v metóde SOM® vychádza z prirodzeného pohybu. Preto je dôležitá správna technika jednotlivých cvikov. Zároveň si šetríme kĺby, kolená, spevňujeme chrbát.

Rysujeme svaly a spaľujeme

Tréningy sú zamerané na spaľovanie – čiže redukciu váhy a takisto na rysovanie svalov. Tréner si pripraví tréning podľa toho, ktorej svalovej skupine sa chce venovať. Jednotlivé skupiny svalov strieda tak, aby nedochádzalo len k jednému typu tréningu, ale aby sa postupne striedali všetky svalové skupiny. Do tréningu je zahrnutý aj kardio tréning, pri ktorom klient spaľuje, zvyšuje sa mu tep a zvyčajne odchádza z hodiny celý mokrý.

SOMko môže cvičiť takmer každý bez rozdielu pohlavia a veku. Pokročilí si dokážu pri tréningu zvýšiť záťaž tak, aby spĺňala ich predstavy a výkon, ktorý chcú dosiahnuť. Na tréningu sa nepoužívajú veľké záťaže, klient cvičí s menšími váhami viacero opakovaní a sérií.

Hodiny

World Jumping

eL Academy predstavuje zábavný program World Jumping, ktorého korene pochádzajú práve zo Slovenska. Jeho podstatou sú jednoduché poskoky na špeciálne vyvinutej trampolíne, ktoré sa líšia od ostatných hlavne pôvodom a kvalitou.  Tieto patentované trampolíny sú vyrobené na Slovensku a využívajú sa po celom svete.

„Tvorcovia využili detskú hravosť, ktorá v každom z nás drieme a spojili ju s dospeláckov cieľavedomosťou. Vedeli, že kĺby sú citlivé na skoky na zemi, preto sa postavili na trampolínu. Zistili však, že keď do toho začne hrať dobre pripravená hudba, výsledok na seba nenechá dlho čakať. Boli udýchaní, unavení no so širokým úsmevom si povedali, že toto musí vyskúšať každý.U nás sú aj nováčikovia vítaní, pretože každý inštruktor vie dobre vysvetliť techniku a tak umožniť aj nováčikovi s chuti si zatrénovať.“ Takto vysvetľuje párty na trampolíne jedna z najväčších sietí fitness centier NEONKA.

Pre optimálne dosahovanie výsledkov a spaľovanie kalórii doporučujeme na začiatok „odskákať“ JUMPING aspoň 2x v týždni. Ak to zvládate ľavou zadnou, tak potom počet postupne zvyšovať 🙂

„World Jumping mi ukázal, ako viem siahnuť na dno svojej kondícii. Je to šport, ktorý vám nedá dýchať, ktorý vám rozpáli krv v žilách a stáva sa návykovým. A konečne šli dolu aj problematické partie 🙂 „

 

inštruktorka World Jumping Libuša

 

„…pre mňa je to relax, oddych a čas, ktorý venujem len sama sebe. Môžem naplno vypnúť a sústrediť sa len a len na jump. A keď nevládzem? Stačí dobrá hudba a idem ďalej. V mysli sa mi vynorí ako ľudia na mňa začali reagovať, všímať si ako sa moja postava mení a je vidno, že cvičím, to sú veci, ktoré som pred tým nikdy nepočula aj napriek tomu, že som sa aktívne venovala iným športovým aktivitám. Ich slová si patrične užívam a zvlášť preto, že o rok oslávim moju „okrúhlinu“ sa z toho pocitu vytešujem.“

 

aktívna mamička Alžbetka 

Hodiny

World Jumping Kids

 „deti trampolínky milujú “

Trampolína – kedysi trenažér pre pilotov napráva nesprávne sedacie a pohybové návyky detí a tínedžerov. Nechajte ich skákať a pridajte sa k nim! Pre jeho výborné účinky na psychické a fyzické zdravie ho zaviedli na amerických školách už po druhej svetovej vojne. Pôvodne sa využíval už počas vojny, no iba pre absolútnu elitu – v tréningovom procese stíhacích pilotov. Pomáhal zlepšovať koordináciu svalstva a pohybov, ale tiež orientačné schopnosti.

Trampolíny sú pri každom väčšom nákupnom centre, v parkoch, materských centrách, relaxačných centrách i fitnescentrách. V obchodoch sa predávajú minitrampolíny, ktoré poskladáte a strčíte pod posteľ. Čoraz viac ľudí ich chce mať v záhrade. Viete prečo? Zatiaľ čo iné formy cvičenia uprednostňujú niektoré skupiny svalov, skákanie núti pracovať celý svalový systém. Zatiaľ čo sa deti tešia a vystrájajú, nevedomky sa vystrú – chrbát, lopatky, bedrá, kolená i členky sa upravia do správnej polohy. Skákanie na trampolíne podporuje krvný obeh a správne dýchanie. Zvyšuje cirkuláciu krvi a zlepšuje zásobovanie tkanív kyslíkom. Pomáha regulovať cholesterol, odolávať srdcovo-cievnym ťažkostiam a chorobám spôsobeným vysokým krvným tlakom.

EFEKTÍVNE A ŠETRNE

Skoky na trampolíne významne vplývajú na rozvoj obratnosti a na funkciu vyvíjajúceho sa rovnovážneho aparátu. Podľa posledných štúdií nestabilná rovina pomáha kĺbom nájsť a zafixovať si správnu polohu. Je to skvelá správa pre rodičov školákov, ktorí sa celý rok hrbia a krútia nad zošitmi v školských laviciach. Poslúži dokonca i deťom s vrodenou prílišnou pohyblivosťou kĺbov a nízkym napätím svalov. Pri výskokoch a dopadoch v smere hore a dole sa bunky rozťahujú a opäť sťahujú. Na bunkové membrány pôsobí meniaci sa tlak, ktorý ich posilňuje. Do aktivity sa zapája všetkých sedemdesiatpäť biliónov buniek súčasne.

Cvičenie na trampolíne navyše zlepšuje trávenie a vylučovanie, povzbudzuje endokrinný systém vrátane obličiek a štítnej žľazy, zvyšuje hustotu kostí, zmierňuje stres, stabilizuje nervovú i srdcovo-cievnu sústavu, má detoxikačný účinok, stimuluje lymfatickú sústavu, zlepšuje činnosť dýchacieho aparátu. Pri cvičení s deťmi sa zbavíte aj celulitídy. Nezabudnite dodržiavať pitný režim. Najlepšie je poriadne sa napiť pol hodiny pred cvičením a potom až po poslednom výskoku.

Hodiny

Tabata

Skupinové cvičenia sú najlepšou formou cvičenia na spaľovanie, spevňovanie, rysovanie či tvarovanie tela. Preto v našom centre prinášame aj TABATU, ktorá je kombináciou world jumpingu a efektívneho posilňovania jednotlivých partií tela.
Hodiny

Zdravý chrbát, zdravé nôžky – Deti

Smutné i alarmujúce! Časté používanie tabletov a smartfónov môže u detí vyústiť nielen do nebezpečnej závislosti, ktorá sa prejaví neschopnosťou sa sústrediť, neochotou spolupracovať či až agresivitou. Ortopédi upozorňujú na ďalší závažný fakt – čoraz viac detí, a to už vo veku 7 rokov, trpí diagnózou textový krk a bolesťami prstov.

Predíďme tomu!!!

Každú sobotu sa o vaše detičky, ich chrbátiky a nožičky postará diplomovaná fyzioterapeutka Martina Bystrianska.
Detičky budú rozdelené do dvoch skupín podľa veku od 5 – 10 rokov a od 10 – 15 rokov.
Zdravý chrbát, zdravé nôžky – deti

Fyzioterapii sa venujem takmer 25 rokov, skúsenosti z klinickej praxe využívam už 5 rokov vo svojej súkromnej praxi – RM Studio. Prinášame program pre deti zameraný na správny vývoj pohybového aparátu. V praxi to znamená, že chceme deťom ukázať a naučiť ich, že pohyb je zdravý a robí dobre nie len telu ale aj duši. Jednoducho povedané, chceme aby sa tešili z toho, že môžu cvičiť, aby sa zdravý pohyb stal súčasťou ich života. Program je zameraný na spoznanie jednotlivých častí tela, ich funkciu pri pohybe a následne nácvik ich správnych pohybových stereotypov. Cvičenie bude zahŕňať prevenciu aj terapiu. To všetko formou, ktorá bude určite deti baviť. Zameriame sa predovšetkým na správne držanie tela v stoji, v sede, balančný a stabilizačný výcvik, ovplyvňovanie plochonožia.

Neváhajte a prihláste svoje dieťa do programu „ZDRAVÝ CHRBÁT, ZDRAVÉ NOHY“ a my sa postaráme o to, aby sa vedelo správne hýbať a mohlo športovať a zdravo žiť.

Program bude prebiehať formou kurzu pozostávajúceho z 10 –tich cvičení, ak budete spokojní, môže dieťa pokračovať  v cvičení s nami ďalej …

Tešíme sa na Vaše deti už čoskoro …

Začíname 16.9. o 16.00 hod. v priestoroch nového centra eL Academy, prihlasujte svoje detičky na t.č. 0908 871 659 prípadne cez e-mail info@el-academy.sk

Hodiny

eL BOXING Pezinok

Na našich hodinách sa snažíme deti viesť  k disciplíne, ovládaniu svojho správania ako aj rešpektovanie trénera s dlhoročnými skúsenosťami. Naše tréningy rozvíjajú fyzické a motorické vlastnosti detí. Tréningy sú všestranné, zapájajú nielen všetky svaly ale sú aj vynikajúcim nástrojom na tréning pozornosti reflexu. Deti sa učia pravidlám, čo je v dnešnej dobe veľmi dôležité.

Naše hodiny začínajú učením pravidiel, pričom rozvíjame sústredenosť detí  v jednotlivých cvikoch. Po ich zvládnutí postupne prechádzame na zložitejšie cviky a techniky.  Snažíme sa, aby sme deti neodradili.  Našim cieľom je, aby sa deti na naše hodiny tešili, čoho dôkazom bude to, že budú rýchlo športovo rásť. Náš tréning je určený chlapcom ako aj dievčatám.

Hodiny

SM systém skupinové a individuálne hodiny

Unikátny cvičebný systém

SM Systém predstavuje systematické cvičenia zamerané na pohybový aparát človeka; predovšetkým chrbticu. Spája rehabilitačnú liečbu s prevenciou, regeneráciou a kondičným tréningom v jednotnom metodickom postupe. Autorom je bývalý športovec a renomovaný český lekár MUDr. Richard Smíšek. SM Systém vychádza z dôkladného anatomického poznania a klinických štúdii. Pomenovanie SM Systém znamená – stabilizáciu a mobilitu. Cvičenia stabilizujú telo (chrbticu) a zároveň vytvárajú pohyb – mobilitu.

Pre koho je SM Systém určený?

SM Systém je určený pre každého jedinca – deti od 5 rokov, dospelí i starší ľudia, ktorí majú záujem o zdravý telesný vývoj, prevenciu proti vzniku bolestí chrbta, prípadne trpia problémami s chrbticou. Cvičenia sú vhodné aj počas tehotenstva v snahe obmedziť riziká pri pôrode. Taktiež sú cvičebné metódy SM Systému vhodné pre tých, ktorým nepomohli štandardné fyzioterapie a ich problémy pretrvávajú. SM Systém s obľubou využívajú vrcholí športovci počas kondičnej prípravy a rehabilitácie.

Účinná pomoc cvičenia pre ľudí trpiacimi:

  • problémy s chrbticou častokrát prameniace v životnom štýle, zamestnaní a návykoch
  • poruchy držania tela – deti počas vývoja, zranenia, nesprávne sedenie
  • hernia disku, skolióza, spinálna stenóza – vážnejšie diagnózy
  • stuhnuté svaly krku – podceňovaný stav, ktorý môže priniesť ďalšie problémy
  • bolesť v oblasti lopatiek – častá bolesť hlavne ľudí v strednom veku
  • ochabovanie svalstva chrbta – typické pre kancelárske profesie a sedavé zamestnania
  • extrémne namáhané svalstvo – manuálne profesie, dvíhanie ťažších predmetov, športovci
Hodiny